Przedsiębiorco dokonaj wszelkich zmian w CEIDG on-line

Przedsiębiorco! Chcesz zawiesić działalność gospodarczą lub dokonać innych zmian w CEIDG? Możesz zrobić to zdalnie! W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego na obszarze kraju wywołanego wirusem COVID-19, Wójt Gminy Poświętne wydał komunikat dotyczący ograniczeń w pracy Urzędu Gminy Poświętne, który polega na wyłączeniu bezpośredniej obsługi klientów. W związku z powyższym w tut. Urzędzie, do odwołania, nie ma możliwości osobistego składania wniosków o wpis do CEIDG.

Przypominamy, że wniosek można złożyć samodzielnie on-line .

Aby samodzielne złożyć wniosek dotyczący: 

 • założenia działalności gospodarczej 
 • zmiany we wpisie 
 • zawieszenia
 • wznowienia 
 • zaprzestania działalności

należy zarejestrować się na stronie internetowej CEIDG (ceidg.gov.pl), wypełnić formularz i podpisać go kwalifikowanym podpisem elektronicznym, profilem zaufanym, podpisem osobistym albo innym sposobem akceptowanym przez system CEIDG, umożliwiającym jednoznaczną identyfikację osoby składającej wniosek i czas jego złożenia.  

Uwaga! Działalność można zawiesić bezterminowo lub podać termin, do którego firma nie będzie działała. Wniosek o zawieszenie zostanie automatycznie przesłany do ZUS, US oraz GUS, przedsiębiorca nie musi więc samodzielnie wyrejestrowywać się z ZUS.

Przypominamy, że profil zaufany można założyć bez wychodzenia z domu! 

Wniosek możesz złożyć w kilku prostych krokach:

 1. załóż Profil Zaufany jeśli jeszcze go nie posiadasz
 2. załóż konto w CEIDG
 3. aktywuj je (maila aktywacyjnego znajdziesz w swojej skrzynce pocztowej)
 4. zaloguj się
 5. przygotuj wniosek
 6. podpisz i wyślij wniosek

W razie pytań, służymy wsparciem pod nr telefonu: 25 752 03 90 wew. 12

Przypominamy również o możliwości kontaktu z konsultantami CEIDG, którzy wesprą w procesie wypełniania wniosku. Infolinia Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG): 801 055 088 czynna w dni robocze w godzinach 7.00 – 17.00.