Projekt „Pod Biało-Czerwoną” na stulecie Bitwy Warszawskiej

Dziękujemy mieszkańcom za poparcie inwestycji projektu „Pod Biało-Czerwoną”, którzy oddali głos na Gminę Poświętne. Otrzymaliśmy maszt i flagę z projektu „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd zakupu masztów i flag dla uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej (Rząd sfinansował 100% kosztów zakupu oraz montażu masztu z flagą Polski)

Celem projektu „Pod Biało-Czerwoną” jest m.in. upamiętnienie zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920 roku oraz budowa wspólnoty i wzmocnienie idei zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego.

Maszt z flagą Rzeczypospolitej Polskiej został sfinansowany w ramach projektu “Pod Biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

10 Sierpnia 2022 r. Poświętne