„Zdobywamy wiedzę i umiejętności – inwestujemy w przyszłość”

Zdobywamy wiedzę i umiejętności – inwestujemy w przyszłość

FEMA.07.02-IP.01-01D3/23

projekt realizowany w ramach
Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Priorytetu VII Fundusze Europejskie dla nowoczesnej i dostępnej edukacji na Mazowszu

Działania 7.2 Wzmocnienie kompetencji uczniów

Głównym celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych oraz rozwój kompetencji kluczowych i podniesienie umiejętności podstawowych, przekrojowych i zawodowych (niezbędnych na rynku pracy) u 157 uczniów (77 dz; 80 ch), uczęszczających do 2 szkół podstawowych (Szkoły Podstawowej w Nowych Ręczajach oraz do Szkoły Podstawowej w Międzylesiu) w Gminie Poświętne, w woj. mazowieckim, poprzez realizację dodatkowych zajęć rozwijających umiejętności kluczowe i zainteresowania uczniów oraz zajęć dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (w tym ucz. z niepełnosprawnościami); wzrost kompetencji 46 nauczycieli (40K; 6M) tych szkół oraz wyposażenie szkół w nowoczesny sprzęt ICT, w okresie od 01.09.2024 do 30.06.2025.

Okres realizacji projektu od 01.09.2024 r. do 30.06.2025 r.

W ramach projektu realizowane będą działania skierowane do uczniów i uczennic w postaci zajęć pozalekcyjnych oraz działania skierowane do nauczycieli i nauczycielek w postaci szkoleń.

Dla uczniów i uczennic przewidziano zakres wsparcia w postaci następujących zajęć:

• Zajęcia dodatkowe rozwijające umiejętności podstawowe uczniów:
  • Warsztaty kreatywne – rozumienie i tworzenie informacji w językach obcych
  • Zajęcia rozwijające rozumowanie matematyczne z modułem ekologiczno-przyrodniczym
  • Gry logiczno-matematyczne oraz rozumienie i tworzenie informacji
  • Zajęcia dodatkowe rozwijające umiejętności przekrojowe uczennic i uczniów. Doradztwo edukacyjno-zawodowe:
  • Kreatywność w programowaniu i robotyce
  • Innowacyjna przedsiębiorczość
  • Warsztaty krytycznego myślenia, współpracy, technik uczenia się
    i cyberbezpieczeństwa
  • Doradztwo edukacyjno-zawodowe
  • Zajęcia specjalistyczne skierowane do uczniów/nic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym do uczniów/nic z niepełnosprawnościami:
  • Terapia wyrównawcza – uczniowie/nice z SPE,
  • Warsztaty stymulowania reakcji adaptacyjnych u ucz. z zaburzeniami przetwarzania bodźców – uczniowie/nice z SPE – zajęcia indywidualne,
  • Zajęcia z balbutologopedii – uczniowie/nice z SPE – zajęcia grupowe i indywidualne,
  • Zajęcia z kinezyterapii – uczniowie/nice z SPE,
  • Terapia wyrównawcza – uczniowie/nice z niepełnosprawnościami – zajęcia indywidualne,
  • Warsztaty stymulowania reakcji adaptacyjnych u ucz. z zaburzeniami przetwarzania bodźców – uczniowie/nice z niepełnosprawnościami – zajęcia indywidualne,
  • Zajęcia z balbutologopedii – uczniowie/nice z niepełnosprawnościami – zajęcia indywidualne,
  • Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne– uczniowie/nice z niepełnosprawnościami – zajęcia indywidualne.

Dla nauczycieli i nauczycielek przewidziano zakres wsparcia w postaci następujących szkoleń:

• .

Uczniowie/uczennice oraz nauczyciele/nauczycielki zainteresowani udziałem w projekcie muszą spełnić kryteria kwalifikowalności, uprawniające do udziału w nim zgodnie z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Zdobywamy wiedzę i umiejętności – inwestujemy w przyszłość”.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach/szkoleniach proszone są o wypełnienie „Ankiety rekrutacyjnej” oraz złożenie jej wraz z niezbędnymi załącznikami w punktach informacyjno-rekrutacyjnych w szkołach:

Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Nowych Ręczajach,

należącej do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowych Ręczajach,

Nowe Ręczaje 20a, 05-326 Poświętne

Szkole Podstawowej w Międzylesiu,

należącej do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Międzylesiu,

Międzyleś 12a, 05-326 Poświętne.

Projekt realizowany jest przez firmę:

Witold Szaszkiewicz Centrum Edukacyjne IDEA z siedzibą w Krakowie,
ul. Królowej Jadwigi 97, 30-209 Kraków
,

w partnerstwie z:

Gminą Poświętne, ul. Krótka 1, 05-326 Poświętne.

Wartość projektu: 562 255,00 zł.

Wartość dofinansowania ze środków europejskich: 281 127,50 zł.

Wartość dotacji celowej z budżetu krajowego: 84 332,50 zł.

Wartość wkładu własnego: 196 795,00 zł.

Projekt realizowany jest zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, zasadami zawartymi w Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych, zasadami zawartymi w Karcie Praw Podstawowych Unii Europejskiej, zasadą zrównoważonego rozwoju, w tym z zasadą „nie czyń poważnych szkód” (Do No Significant Harm)