Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19

Szczepienie przeciwko COVID-19 preparatem firmy Johnson & Johnson Punkcie Drive Thru w Siedlcach przy ul. Jana Pawła II 6

Szanowni Państwo,

Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. uruchomiło szczepienia przeciw COVID-19 w Punkcie Drive Thru w Siedlcach przy ul. Jana Pawła II 6  (parking za stadionem). Jest to pierwszy punkt w Siedlcach, w którym szczepionkę można przyjąć bez konieczności wysiadania z auta, szybko i bezpiecznie. Punkt szczepień działa siedem dni w tygodniu w godzinach 8:00-18:00. Podanie szczepionki poprzedza kwalifikacja. Szczepimy jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson.

Zapraszamy do stacjonarnych punktów szczepień na terenie każdej Przychodni Centrum:

•             Dzieci w wieku od 12 do 15 lat (preparat firmy Pfizer)

Podczas szczepienia dziecko otrzymuje profesjonalną opiekę lekarską. Uczniom towarzyszą rodzice.

•             Młodzież w wieku 16 i 17 lat (preparat firmy Pfizer)

(dodatkowo młodzież z rocznika 2005, która 16 lat kończy w kolejnych tygodniach, otrzymuje e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia)

•             Osoby pełnoletnie powyżej 18 roku życia

Szczepienia dla osób pełnoletnich odbywają się w każdej Przychodni Centrum.

Jeśli możesz, już dzisiaj zarejestruj się na szczepienie:

  • zadzwoń na bezpłatną infolinię 989
  • wyślij sms o treści SzczepimySię pod numer 880 333 333
  • elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
  • przez Internetowe Konto Pacjenta
  • w każdej rejestracji Przychodni Centrum oraz telefonicznie pod numerem 25 633 35 55 (wew. 0 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 16:00)

Dodatkowo osoby dorosłe mogą zaszczepić się bez wysiadania z auta w Punktach Drive Thru:

  • Siedlce (ul. Jana Pawła II 6, parking za stadionem)
  • Mińsk Mazowiecki (ul. Dąbrówki 52, parking przy Galerii Dąbrówka)
  • Józefów (ul. Długa 44, parking vis-a-vis Centrum Rekreacji i Sportu)

Udając się na szczepienie do punktu DRIVE THRU prosimy pamiętać o szczególnych zasadach:

  • przed udaniem się do punktu DRIVE THRU na szczepienie wydrukuj, wypełnij i zabierz ze sobą kwestionariusz wstępnego wywiadu przed szczepieniem,
  • na szczepienie w punkcie DRIVE THRU przybądź nie wcześniej niż 10 minut przed planowaną godziną szczepienia,
  • załóż lekkie ubranie, które umożliwi sprawne podanie szczepionki w odsłonięte ramię,
  • włóż za szybę auta białą kartkę przy osobach, które mają być zaszczepione w punkcie DT,
  • udając się autem na szczepienie nie zabieraj żadnych zwierząt,
  • po uzyskaniu zgody do wjazdu na teren punktu DT ustaw się w kolejce samochodów do wskazanego stanowiska szczepień,
  • po odpowiedniej sygnalizacji podjedź na stanowisko szczepień, zatrzymując się przy osobie kwalifikującej i wykonującej szczepienie,
  • pamiętaj, aby wszyscy pasażerowie auta mieli osłonięte maseczką usta i nos,
  • nie wysiadaj z auta,
  • na stanowisku szczepień zostaniesz poddany kwalifikacji do szczepienia i zaszczepiony w pojeździe (w wyjątkowych sytuacjach możliwe będzie podanie szczepionki poza pojazdem),
  • osoby zaszczepione powinny odczekać minimum 15 min. po szczepieniu na wyznaczonym parkingu poszczepiennym znajdującym się w pobliżu stanowiska szczepień,
  • zaszczepieni kierowcy pojazdów powinni odczekać minimum 20 min. na wyznaczonym parkingu poszczepiennym znajdującym się w pobliżu stanowiska szczepień,
  • po odczekaniu wymaganego czasu możesz opuścić teren punktu DRIVE THRU.

Więcej informacji znajduje się na stronie (https://www.gov.pl/web/szczepimysie) oraz na www.centrum.med.pl

Wszystkie osoby, które skończyły 18 lat mogą rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19

Od 9 maja osoby, które skończyły 18 lat mogą rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Została otwarta rejestracja dla ostatnich czterech roczników – 2000, 2001, 2002 oraz 2003. Oznacza to, że wszyscy pacjenci, którzy do 9 maja 2021 r. skończyli 18 lat mogą wybrać swój termin i miejsce szczepienia. Zapisz się na stronie pacjent.gov.pl lub wyślij SMS o treści „SzczepimySie” na numer 880-333-333. Cały czas działa bezpłatna infolinia 989. Tylko masowe szczepienia pozwolą nam wrócić do normalności. Dla osób, które 18. urodziny będą obchodziły w kolejnych dniach, e-skierowania na szczepienia będą wystawiane w dniu ukończenia pełnoletności. W województwie mazowieckim wykonano łącznie 2 027 395 szczepień (stan na 8 maja br.).

Zarejestruj się na szczepienie bez wychodzenia z domu!

Jeśli nie zgłosiłeś się w dniu, kiedy startowała rejestracja dla Twojej grupy wiekowej – nic straconego! Będziesz mógł to zrobić później, w dowolnym terminie.

Zarejestruj się na szczepienie bez wychodzenia z domu!

Masz cztery sposoby, dzięki którym możesz zapisać się na szczepienie. Jeżeli jesteś zainteresowany rejestracją:

  • zadzwoń na bezpłatną infolinię 989

Zarejestrować możesz się osobiście lub może zrobić to za Ciebie ktoś bliski z rodziny. Do zapisu potrzebujesz nr PESEL. W ten sposób zarejestrujesz również swoich rodziców czy dziadków. Wystarczy posiadać nr PESEL bliskiej osoby. Pamiętaj, że numer telefonu kontaktowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, to dostaniesz SMS na swoją komórkę, z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia.

  • wyślij SMS – o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333

Wysyłając wiadomość SMS, połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie nr PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji – na dobę przed zaplanowanym szczepieniem – otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, infolinia oddzwoni do wszystkich osób, które wyślą SMS w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

  • dokonaj e-rejestracji na stronie głównej pacjent.gov.pl – zalogujesz się Profilem Zaufanym, za pomocą nazwiska, numeru PESEL i numeru telefonu lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód)

Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej Twojego adresu. W przypadku niedogodnego terminu albo miejsca szczepienia masz możliwość dokonania zmiany. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i samemu wybrać datę oraz lokalizację. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem system przypomni Ci o szczepieniu.

Ważne! Szybka ścieżka rejestracji bez Profilu Zaufanego służy tylko do umawiania terminu szczepienia – nie możesz go jednak w ten sposób zmienić lub anulować.

  • skontaktuj się z punktem szczepień – najlepiej telefonicznie

Numery do punktów szczepień znajdziesz m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. Najlepiej więc zapisz się telefonicznie.

9 maja masz skończone 18 lat? Zarejestruj się na szczepienie!

Trwa rejestracja na szczepienia dla roczników 2000-2003.Wszystkie osoby, które do 9 maja 2021 r. skończyły 18 lat, mogą zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19.

Co z osobami, które pełnoletność uzyskają później? E-skierowanie na szczepienie będzie wystawiane w dniu urodzin – więc jeśli 18. urodziny będziesz świętował np. 10 maja, tego dnia będziesz mógł zarejestrować się na szczepienie.

W nadchodzącym tygodniu Rada Medyczna wyda opinię dot. możliwości szczepienia dla młodzieży, która skończyła 16 lat. Jeśli rekomendacja będzie pozytywna, Narodowy Program Szczepień zostanie rozszerzony. Dzięki temu osoby w wieku 16-17 lat będą mogły zarejestrować się i zaszczepić przeciw COVID-19.

Szczepionka to szansa dla nas wszystkich na pokonanie pandemii, ale też najlepsza ochrona w przypadku zakażenia. Preparat daje gwarancję, że nie dotkną nas groźne powikłania chorobowe. Dlatego zaszczep się i chroń siebie oraz swoich bliskich!

W maju łagodniejsze zasady bezpieczeństwa – jeśli utrzyma się niski wskaźnik zakażeń. Sprawdź harmonogram zmian

Ostatnie dni to znaczny spadek liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Wszystko za sprawą naszego odpowiedzialnego zachowania i coraz większej liczby zaszczepionych osób. Jeżeli trend spadkowy będzie utrzymywał się również w nadchodzących dniach, możliwe będzie luzowanie kolejnych obostrzeń. Otwarte galerie handlowe, siłownie, restauracje i powrót uczniów do szkół – sprawdź, jak wygląda wstępny harmonogram na maj.

Łagodniejsze restrykcje przy utrzymującym się niskim poziomie zachorowań

Dane z ostatnich dni pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Odpowiedzialne zachowanie, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i coraz większa liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 dają rezultaty. W ostatnim czasie obserwujemy spadek dziennej liczby zachorowań. Jeśli ta tendencja będzie się utrzymywała – w maju restrykcje będą stopniowo łagodzone. Nie oznacza to jednak, że pokonaliśmy koronawirusa. Walka trwa. Dlatego pomimo znoszenia obostrzeń, pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa!

Otwarte galerie handlowe, siłownie i restauracje – wstępny harmonogram na maj

Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń możliwe będzie stopniowe luzowanie obostrzeń według zaplanowanego harmonogramu. Co ważne, harmonogram może zmieniać się w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej. Sprawdź, jak wygląda plan na maj!

OD 1 MAJA

Jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju – otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:

  • limit – max. 50 osób

Sport – uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach:

  • dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży
  • max. 50 proc. obłożenia obiektu

OD 4 MAJA

Kultura – otwarte galerie sztuki i muzea:

  • limit 1 osoby na 15 m2
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Handel – otwarte sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe

  • limit 1 osoby na 15 m2
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Kult religijny – nabożeństwa z limitem osób:

  • limit 1 osoby na 15 m2 w świątyniach
  • rekomendacja odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu

Edukacja – szkoły podstawowe:

  • nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej
  • ścisły reżim sanitarny – m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy

OD 8 MAJA

Hotele – otwarte dla gości:

  • max 50 proc. obłożenia obiektu
  • zamknięte restauracje oraz strefa welness&spa

OD 15 MAJA

Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – zniesienie obowiązku:

  • Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.
  • Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu) – otwarte ogródki restauracyjne:

  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik

Kultura – otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu:

  • max 50 proc. obłożenia
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Imprezy okolicznościowe na zewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:

  • limit do 25 osób
  • w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej)

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie:

  • nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych
  • nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich
  • ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy

Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:

  • max 25 proc. publiczności

OD 29 MAJA

Gastronomia wewnętrzna – otwarte restauracje:

  • max obłożenie 50 proc. lokalu
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – zachowany bezpieczny dystans między stolikami, limit osób na stolik

Imprezy okolicznościowe wewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:

  • limit do 50 osób
  • w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii wewnętrznej)

Kultura – otwarte kina i teatry

  • max obłożenie 50 proc. placówki
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Sport – uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach:

  • obiekty dostępne dla wszystkich
  • max obłożenie do 50 proc. (z widownią)

Sport – uprawianie sportu na siłowniach, w klubach fitness, solaria:

  • limit 1 osoby na 15m2
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie:

  • nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów
  • ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy

Powrót do normalności? Ze szczepionkami jest to możliwe!

Szczepionki przeciw COVID-19 to nadzieja na szybki powrót do normalności, za którym wszyscy tęsknimy. Do tej pory wykonaliśmy już ponad 10,7 mln szczepień. Już 2,7 mln osób zostało w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Jak wygląda harmonogram rejestracji?

28 kwietnia – roczniki 1978-1979,

29 kwietnia – roczniki 1980-1981,

30 kwietnia – roczniki 1982-1983,

1 maja – roczniki 1984-1985,

3 maja – roczniki 1986-1987,

4 maja – roczniki 1988-1989,

5 maja – roczniki 1990-1991,

6 maja – roczniki 1992-1993,

7 maja – roczniki 1994-1996,

8 maja – roczniki 1997-1999,

9 maja – roczniki 2000-2003

Do 9 maja wszystkie osoby powyżej 18. roku życia będą miały wystawione e-skierowanie. Oznacza to, że po 9 maja każda pełnoletnia osoba będzie mogła już zarejestrować się na szczepienie. Nie zastanawiaj się i zaszczep się przeciw COVID-19!

Więcej informacji na temat szczepień i rejestracji znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie

źródło: https://www.gov.pl/web/premier

Łagodzenie obostrzeń w 11 województwach – salony fryzjerskie i kosmetyczne, częściowy powrót do szkół

11 województwach, w których średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców nie przekracza 35, luzowanie obostrzeń od 26 kwietnia. Są to województwa:

  • podlaskie,
  • podkarpackie,
  • warmińsko-mazurskie,
  • lubelskie,
  • pomorskie,
  • lubuskie,
  • świętokrzyskie,
  • mazowieckie,
  • kujawsko-pomorskie,
  • zachodniopomorskie,
  • małopolskie.  

ŁAGODZENIE OBOSTRZEŃ W 11 WOJEWÓDZTWACH W KRAJU.

Od 26 kwietnia będzie to m.in. otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także częściowy powrót dzieci z klas 1-3 do szkół (w trybie hybrydowym). Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone.

Sprawdź, co się zmieni!

  • Salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne – od 26 kwietnia będą mogły zostać otwarte dla klientów. Tego typu miejsca będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym.
  • Częściowy powrót do szkół dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych – od 26 kwietnia dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na naukę hybrydową.

Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

Handel – ograniczenia

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny 

  • W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2.
  • Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Edukacja 

  • Uczniowie klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie. Uwaga! W 11 województwach, w których są luzowane obostrzenia, dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, od 26 kwietnia będą uczyć się w systemie hybrydowym.
  • Żłobki i przedszkola funkcjonują normalnie.

Kultura 

  • Wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Hotele

  • Pozostają zamknięte do 3 maja.
  • Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy.

Sport

  • Możliwe uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.
  • Możliwe jest również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych).
  • Działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności.
  • Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.

Zasady bezpieczeństwa – chroń siebie i swoich bliskich

Łagodzenie obostrzeń nie oznacza, że walka z koronawirusem została zakończona. Wciąż musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Dlatego przypominamy:

  • Noś maseczkę
  • Unikaj dużych zgrupowań
  • Zachowuj dystans minimum 1,5 m od innych osób
  • Myj lub dezynfekuj ręce
  • Wietrz pomieszczenia
  • Pobierz aplikację STOP COVID – ProteGO Safe

Pamiętaj, tylko od nas zależy jak szybko pokonamy koronawirusa. Nasze zachowanie ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie i życie, ale może decydować również o losie innych osób.

Punkt szczepień populacyjnych w Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie !!!

Wejście do punktu jest oznaczone i znajduje się przy Stacji Dializ.
▶ Aby zapisać się na szczepienie proszę zadzwonić na infolinię szczepionkową
tel. 989
lub pod numer: tel. 22 76 33 292
Można zapisać się także mailowo: teleporada@szpitalwolomin.pl.
Podczas zapisu trzeba będzie podać numer telefonu do kontaktu oraz numer PESEL.

Restrykcje obowiązujące od 19 kwietnia 2021 do 25 kwietnia 2021 są następujące:

  • Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.
  • Sport – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny
    i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgadzamy się również na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób.
  • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.

Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

Dotychczasowe obostrzenia przedłużone do niedzieli, 25 kwietnia 2021 r.

Handel – ograniczenia

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne  pozostają zamknięte.

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Aktualne informacje dot. szczepień

Szanowni Państwo,

trwa kampania informacyjna na temat szczepień przeciwko COVID-19. Wszystkie informacje na temat szczepień znajdują się na ogólnodostępnej stronie internetowej:

www.gov.pl/szczepimysie

wystarczy wpisać w pasku adresowym przeglądarki – www.szczepimysie.pl 

Dlaczego warto się zaszczepić przeciw COVID-19?

Informacje o korzyściach szczepienia

Od kiedy mogę się zaszczepić?

Aktualne informacje dot. szczepień:

Od 12 kwietnia ruszyła rejestracja osób urodzonych w roku 1962 r., potem każdego dnia będą uruchamiane zapisy na konkretne terminy osób urodzonych w kolejnych latach. Szczepienia przeciw Covid-19 będą odbywały się zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 12 kwietnia – rocznik 1962,
  • 13 kwietnia – rocznik 1963,
  • 14 kwietnia – rocznik 1964,
  • 15 kwietnia – rocznik 1965,
  • 16 kwietnia – rocznik 1966,
  • 17 kwietnia – rocznik 1967,
  • 19 kwietnia – rocznik 1968,
  • 20 kwietnia – rocznik 1969,
  • 21 kwietnia – rocznik 1970,
  • 22 kwietnia – rocznik 1971,
  • 23 kwietnia – rocznik 1972,
  • 24 kwietnia – rocznik 1973.

Jeśli nie zgłosiłeś się w dniu, kiedy startowała rejestracja dla Twojej grupy wiekowej – nic straconego! Będziesz mógł to zrobić później, w dowolnym terminie.

Jak się zarejestrować?

Można się zarejestrować, stosując jeden z poniższych sposobów:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na https://pacjent.gov.pl/
4. Wyślij SMS na numer 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Od 27 marca zmiany w zasadach bezpieczeństwa – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie oraz nowe limity osób w sklepach i kościołach !!!

✅ Handel
➡ Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte.
➡ Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
➡ Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób:
1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.
✅ Kult religijny
➡ Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
✅ Salony fryzjerskie i kosmetyczne
➡ Od 27 marca zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.
✅ Żłobki i przedszkola tylko dla medyków
➡ Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).
♨ Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
✅ Sport – tylko zawodowy
➡ Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

Narodowy Program Szczepień – rejestracja dla kolejnych grup osób

Program szczepień – poznaj ważne daty w marcu

  • 7 marca – zakończenie szczepień nauczycieli;
  • 8 marca – rozpoczęcie dodatkowych szczepień z grupy 0;
  • 10 marca – otwarcie rejestracji dla pacjentów chorych przewlekle;
  • 15 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów chorych przewlekle;
  • 22 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów w wieku 69 lat;
  • 29 marca – rozpoczęcie szczepień służb mundurowych.

Rejestracja osób w wieku od 65 – 69 lat


DATA GRUPA
11.03 – 13.03 Rocznik 1952
18.03 – 20.03 Rocznik 1952 – 1954
22.03 – 24.03 Rocznik 1952 – 1956
25.03 – 27.03 Grupa 70+


Uwaga! 
– Jeśli ktoś nie zapisze się we wskazanym czasie, będzie mógł to zrobić później. Podawane terminy to czas dedykowany tylko dla określonych roczników.

Zgłoś się przez formularz – zostaniesz sprawniej obsłużony

Choć sposobów na zarejestrowanie się na szczepienie jest kilka, zachęcamy do skorzystania z formularza zgłoszeniowego. Dlaczego?

  • Bo możesz zrobić to już teraz – nie musisz czekać na Twoją kolej rejestracji.
  • Bo będzie sprawniej i szybciej – po przesłaniu formularza, nie będziesz musiał już nigdzie dzwonić, ani pisać. To my do Ciebie zadzwonimy.

Wypełnienie formularza jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Zostaniesz poproszony o wpisanie kilku podstawowych informacji: m.in. imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Na podany adres otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Wystarczy, że klikniesz we wskazanym miejscu. I… to wszystko. Kiedy przyjdzie Twoja kolej na szczepienie, zadzwoni do Ciebie konsultant z infolinii. Podczas rozmowy umówisz się na konkretny i dogodny dla Ciebie termin szczepienia. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Inne formy rejestracji

Wszyscy uprawnieni do szczepień w grupie wiekowej powyżej 65 lat mogą zarejestrować się na szczepienie także poprzez infolinię 989, e-Rejestrację lub wysyłając SMS pod numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie

Rejestrację prowadzą też punkty szczepień, ale zalecamy zapisy online lub przez telefon. To najwygodniejsza, a przede wszystkim najbezpieczniejsza forma. Szczegółowe informacje na temat rejestracji do osób w wieku od 65 lat dostępne są tutaj.


Od 15 marca startują szczepienia przewlekle chorych

  • pacjenci dializowani z powodu przewlekłej niewydolności nerek;
  • pacjenci z chorobą nowotworową, u których po dni 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią;
  • pacjenci po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzono leczenie immunosupresyjne;
  • pacjenci poddawani przewlekłej wentylacji mechanicznej.

Skierowania dla tej grupy wystawione będą automatycznie. Pacjenci dializowani będą mogli się zaszczepić w swojej stacji dializ, osoby hospitalizowane – w szpitalach, w których są leczone. Uprawnieni będą mogli także skorzystać ze szczepień w szpitalach węzłowych lub w wybranym przez siebie punkcie populacyjnym. Potrzebującym udostępnimy także mobilne zespoły szczepiące. Przyjadą one do osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu.


Uwaga: O kwalifikacji do szczepień zdecydują lekarze prowadzący oraz medycy tuż przed podaniem samej szczepionki. Szczegółowe informacje dla osób przewlekle chorych udostępniamy na stronie gov.pl/szczepimysie w przeznaczonej dla tej grupy pacjentów zakładce.

Szczegóły dotyczące Narodowy Program Szczepień – rejestracja dla kolejnych grup osób znajdują się

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/wkraczamy-w-kolejne-etap-szczepien-otwieramy-rejestracje-dla-kolejnych-grup-osob?fbclid=IwAR04X7CnAdab2r36eujJcgMBLlwmU8bi3NGxNQ3CzoWZabtS3eOIRhe6POA

Specjalne wyjazdowe punkty szczepień

Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą przyjąć szczepionki w punkcie stacjonarnym

Pacjent potrzebuje szczepienia w domu? Powinien skontaktować się ze swoim POZ

Aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień wystarczy zadzwonić do swojej poradni POZ. Lekarze rodzinni lub pielęgniarki opieki długoterminowej najlepiej znają swoich pacjentów, dlatego najszybciej potwierdzą, że konkretna osoba z ich listy potrzebuje szczepienia w domu, ze względów zdrowotnych.

Oznacza to, że na wizytę wyjazdowego punktu szczepień nie ma rejestracji przez internet lub telefonicznie, np. przez infolinię 989.

Należy się skontaktować z własną poradnią POZ. Lekarz POZ potwierdzi,
że pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu.

Szczepienie pacjentów w domu – krok po kroku

1. Poradnia POZ przyjmuje zgłoszenie pacjenta lub jego opiekuna do wyjazdowego punktu szczepień i sprawdza, czy pacjent należy do tego POZ, tzn. jest na aktywnej liście poradni.

2. Poradnia POZ sprawdza, czy pacjent ma skierowanie na szczepienie. Jeśli nie, a pacjent jest w grupie aktualnie szczepionej, wtedy lekarz POZ w oparciu o dokumentację medyczną i przeprowadzony wywiad wystawia skierowanie na szczepienie przez wyjazdowy zespół; odnotowuje to w dokumentacji medycznej i przekazuje odpowiednią informację do wyjazdowego punktu szczepień.

3. Lekarz POZ może też przekazać informację o pozytywnej kwalifikacji do szczepienia w miejscu zamieszkania bezpośrednio pacjentowi lub jego opiekunowi, który następnie kontaktuje się z najbliższym wyjazdowym punktem szczepień.

4. Wyjazdowy punkt szczepień rejestruje pacjenta na szczepienie, ustala termin szczepienia i informuje o tym pacjenta lub jego opiekuna.

5. O zakwalifikowaniu do szczepienia decyduje lekarz wyjazdowego punktu szczepień. Jeśli pacjent pozytywnie przejdzie kwalifikację, zostaje szczepiony pierwszą dawką preparatu. W dniu szczepienia ustalana jest również data drugiej dawki podania szczepionki.

Procedura szczepienia wyjazdowego jest podobna jak w przypadku szczepienia w punkcie stacjonarnym. Zespół wyjazdowy przynajmniej 15 minut po szczepieniu obserwuje pacjenta pod kątem wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych. Jeśli takie wystąpią, zespół wyjazdowy jest przygotowany, aby pomóc pacjentowi w domu.

Identyczne wymogi dla stacjonarnych i wyjazdowych punktów szczepień
Wyjazdowy punkt szczepień musi spełniać wszystkie warunki wymagane przez NFZ w naborze stacjonarnych punktów szczepiących. Dotyczy to kadry i wyposażenia, które zapewniają bezpieczeństwo pacjentowi i profesjonalne przygotowanie do szczepienia w warunkach domowych.

Dla pacjenta szczepienie w domu jest bezpłatne!!!

Wyjazdowe punkty szczepień dla mieszkańców powiatu wołomińskiego:

Nowodworskie Centrum Medyczne

Grupa powiatów : grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, sochaczewski, warszawski zachodni, wołomiński, żyrardowski
Tel. 22 775 47 40                                                                                                      05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Miodowa 2

CORTEN MEDIC TOMASZ SIKORA

Grupa powiatów : grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, sochaczewski, warszawski zachodni, wołomiński, żyrardowski
Tel. 22 602 09 97                                                                                                       05-822 Milanówek, ul. Szkolna 6

ZOZ Szpitala Powiatowego w Sochaczewie

Grupa powiatów : grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, sochaczewski, warszawski zachodni, wołomiński, żyrardowski
Tel. 46 864 95 52                                                                                  96-500 Sochaczew, ul. Batalionów Chłopskich 3/7