Podsumowanie akcji „Dzień Ziemi w Gminie Poświętne 2024”

Głównym celem akcji „Dzień Ziemi w Gminie Poświętne” jest rozbudzenie odpowiedzialności za nasze wspólne otoczenie. Efekt w postaci czystych poboczy i skwerów, a także zlikwidowanych dzikich wysypisk jest bardzo istotny. Równie ważna jest atmosfera i wspólna mobilizacja na rzecz ochrony środowiska.

Co roku nagradzamy najbardziej zaangażowanych uczestników akcji. Kryteria decydujące o przyznaniu wyróżnień to: liczba uczestników, ilość zebranych śmieci, pomysły na integrację i działania towarzyszące akcji.

W 2024 nagrodziliśmy:

KGiGW Czubajowizna
Sołectwo Cygów
Sołectwo Wola Cygowska
Sołectwo Nadbiel
Sołectwo Trzcinka

Nagrodami są vouchery o wartości 1000 zł do wykorzystania na cele związane z szeroko rozumianą gospodarką odpadową. Gratulujemy zasłużonych wyróżnień. Wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.