Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19

Narodowy Program Szczepień służy zaplanowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski. Obejmuje nie tylko zakup odpowiedniej liczby szczepionek, ich dystrybucję, ale także monitoring przebiegu i efektywności szczepienia oraz bezpieczeństwo Polaków.

Od 15 stycznia 2021 r. na szczepienia przeciw COVID-19 mogą zarejestrować się osoby powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia taką możliwość będą mieli także seniorzy, którzy skończyli 70 lat. Szczepienia dla tych grup rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Jak się zarejestrować?

Rejestracja na szczepienia jest szybka i prosta. Można zarejestrować się na kilka sposobów:

  • dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinie Narodowego Funduszu Zdrowia 989,
  • elektronicznie za pomocą strony gov.pl/szczepimysie,
  • bezpośrednio w punkcie szczepień (mapa i dane kontaktowe dostępne są tutaj).

Na terenie naszej Gminy będzie można się zaszczepić:

  • Przychodnia Zdrowia w Poświętnem – ul. Szkolna 4, 05 – 326 Poświętne (od dnia 04.01.2021 r. Przychodnia Centrum prowadzi rejestrację pacjentów na bezpłatne
    i dobrowolne szczepienia przeciwko COVID-19. Pacjent może zapisać się telefonicznie 25 633 35 55, osobiście lub za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej
    www.centrum.med.pl. Zapisy dotyczą wszystkich osób, również tych niezadeklarowanych do przychodni. Szczepienia odbędą się z zachowaniem obowiązujących zasad przeprowadzania i organizacji szczepień w czasie stanu epidemii w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2).

Mieszkańców Gminy Poświętne, którzy będą chcieli zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień – Przychodnia Zdrowia w Poświętnem ul. Szkolna 4, 05 – 326 Poświętne, prosimy o kontakt telefoniczny z punktem zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniu przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 tj. z Sekretarzem Gminy Poświętne – Panią Agnieszką Gryglas pod numerem telefonu 515 508 740 czynnym poniedziałek – piątek w godzinach 7:30 – 15:30.

Punkt informacyjny czynny będzie przez okres realizacji
Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Uwaga: Z bezpłatnego transportu mogą skorzystać osoby niepełnosprawne
w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami. Transport na szczepienie dedykowany jest też osobą powyżej 70. roku życia, mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.