Informacja dla pacjentów przychodni Centrum – działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19

Szanowni Państwo,

Zarząd Centrum Medyczno-Diagnostycznego Sp. z o. o. prowadzący Przychodnie Zdrowia Centrum przekazał wewnętrzne wytyczne dotyczące zapobiegania i rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Dokument znajduje się na stronie internetowej – link https://centrum.med.pl/koronawirus-2019/

W związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem prosimy pacjentów o ograniczenie wizyt w przychodniach do niezbędnych i uzasadnionych medycznie. Zalecamy kontakt telefoniczny z pracownikami przychodni oraz porady telefoniczne (np. dotyczące wystawienia recepty elektronicznej).

Zaplanowane wizyty nie będą odwoływane, a jedynie tam, gdzie to możliwe odbędą się porady przez telefon. Zwiększyliśmy liczbę pracowników obsługujących centralę telefoniczną (call center), którzy przed wizytą zadzwonią do pacjentów i zapytają czy dana wizyta wymaga obecności pacjenta w gabinecie, czy może odbyć się telefonicznie. Nadmieniamy, że to lekarz będzie kontaktował się z pacjentem zapisanym na wizytę w czasie godzin wizyty. Pacjent czeka w domu na telefon.

Kontakt telefoniczny25 633 35 55

W załączeniu przesyłamy ogłoszenie dla pacjentów przychodni Centrum – prosimy o przekazanie do publicznej wiadomości oraz wywieszenie w urzędzie na tablicy informacyjnej.

Dodatkowo apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

Z poważaniem

Monika Jastrzębska

Specjalista ds. PR

517 204 061

———————————————————-

Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o.

ul. Terespolska 12

08-110 Siedlce

25 785 60 32

www.centrum.med.pl