Miesiąc: <span>sierpień 2021</span>
I Powiatowy Turniej Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych Kół Gospodyń Wiejskich
Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe Koła Gospodyń Wiejskich w Równem zapraszają Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu wołomińskiego do wzięcia udziału w I Powiatowym Turnieju Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych Kół Gospodyń Wiejskich, który odbędzie się dnia 16.10.2021r. w godz. 11:00-17:00 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Strachówce.
Koła Gospodyń Wiejskich, które są zainteresowane udziałem w turnieju proszone są o przesłanie załączników (załącznik nr 1 – karta zgłoszenia, załącznik nr 2 – zgoda na przetwarzanie danych) w terminie do dnia 1 września 2021r. do godz. 23:59.
Osoba do kontaktu, Hanna Wronka tel: 512482416, e-mail: kgwrowne123@wp.pl
Zadanie dofinansowano ze środków Powiatu Wołomińskiego.
DOŻYNKI DIECEZJALNO-POWIATOWO-GMINNE W POŚWIĘTNEM 29 SIERPNIA 2021 r.
Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej – J.E. Romuald Kamiński, Starosta Wołomiński – Adam Lubiak, Wójt Gminy Poświętne – Sylwester Niźnik zapraszają na DOŻYNKI DIECEZJALNO-POWIATOWO-GMINNE, które odbędą się w Poświętnem w dniu 29 sierpnia 2021 r.
Dożynki to jedne z najpiękniejszych świąt, podczas których doceniamy całoroczny trud rolników i ich pracę.
Uroczystość ta po dziś dzień zakorzeniona jest głęboko w polskiej kulturze ludowej i połączona jest z obrzędami dziękczynnymi za zakończenie prac polowych i żniw.
Serdecznie zapraszamy 😊
Narodowy Spis Powszechny
29 sierpnia 2021 r. w niedzielę, w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnym w Poświętnem w godz. 14.00 – 19.00 uruchomiony zostanie dodatkowy, jednodniowy Punkt Spisowy.Aby Państwa spis sprawnie przebiegał warto wcześniej przygotować: swój numer PESEL, datę urodzenia, wykonywany zawód, rodzaj działalności i adres miejsca pracy członków gospodarstwa domowego, informację o formie własności, powierzchni użytkowej w m2 oraz sposobie ogrzewania mieszkania.Przekażmy informację o spisie znajomym, którzy mogli się jeszcze nie spisać.Pamiętajmy w szczególny sposób o osobach starszych do których ta informacja mogła nie dotrzeć.
„TWOJA ULUBIONA TRASA ROWEROWA W WOJ. MAZOWIECKIM. II EDYCJA”
Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak – weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!
To już druga edycja konkursu rowerowego organizowanego przez serwis transportowy Clicktrans. Wyniki pierwszej edycji znajdziesz tutaj. Pandemia wielu z nas zachęciła do eksplorowania najbliższej okolicy i poznawania uroków własnego regionu zamiast dalekich krajów. Podziel się ulubioną trasą rowerową odkrytą w regionie – może dzięki Tobie odkryją ją też inni 🙂
NAGRODY
I miejsce: 500 zł
II miejsce: 300 zł
III miejsce: 200 zł
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE
- Do udziału zapraszamy mieszkańców woj. mazowieckiego.
- Stwórz pracę na temat „Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. mazowieckim”, dołącz do niej zdjęcia i/lub wideo własnego autorstwa.
- Prezentowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w woj. mazowieckim. Nie musi być oficjalnie wyznaczonym szlakiem rowerowym – liczymy na odkrycie również mniej znanych zakątków województwa 😉
- Prześlij pracę wraz z wypełnionym i odręcznie podpisanym formularzem zgłoszeniowym na adres: konkurs@clicktrans.pl.
- Oceniamy nie samą trasę, ale również atrakcyjność jej przedstawienia.
Więcej informacji (w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy) znajdziesz na stronie konkursu: https://clicktrans.pl/info/konkurs-rowerowy-mazowieckie-2-edycja
Na zgłoszenia czekamy do 25 sierpnia 2021 roku!
Serdecznie zapraszamy!
Wyszukiwarka EkoDotacji. Wszystkie rodzaje wsparcia zielonych inwestycji w jednym miejscu.
Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu, który działa w ramach Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego, uruchomił Wyszukiwarkę http://ekodotacje.ios.edu.pl EkoDotacji, dzięki której znajdywanie źródeł finansowania ekologicznych inwestycji, staje się łatwiejsze. Wyszukiwarka EkoDotacji pomoże szybko znaleźć m.in. wsparcie dla wymiany źródła ogrzewania i termomodernizacji budynku.
Zasada działania Wyszukiwarki jest następująca:
Inwestor najpierw musi wybrać grupę do jakiej należy – zależnie od tego czy jest przedsiębiorcą, instytucją samorządową, osobą fizyczną itp.
Następnie określa typ inwestycji, np.: inwestycje w budynkach (tu znajdziemy wszystkie dotacje do odnawialnych źródeł energii i termomodernizacji), wspierające gospodarkę wodną, badania czy edukację.
Ostatnim krokiem jest wybór województwa, w którym inwestycja będzie prowadzona.
Wyszukiwarka EkoDotacji będzie aktualizowana na bieżąco. Za jej pośrednictwem operatorzy programów sami mogą również przesyłać KOZK swoje oferty. Korzystanie z Wyszukiwarki oraz umieszczanie w niej ofert jest bezpłatne.
Zapraszamy do współtworzenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok
Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Uwagi i propozycje do projektu można składać od 26 lipca do 8 sierpnia br.
Gdzie można zapoznać się z dokumentem?
Punktem wyjścia do pracy nad przyszłorocznym programem współpracy jest program obowiązujący w roku 2021. Jest on dostępny na stronie internetowej https://www.dialog.mazovia.pl/wspolpraca/program-wspolpracy.
Twoje zdanie się liczy! Zgłoś priorytetowe zadania publiczne na 2022 rok
Konsultacje społeczne mają przede wszystkim pomóc Samorządowi Województwa w wyborze priorytetowych zadań publicznych w zakresie współpracy Województwa i organizacji pozarządowych w 2022 roku.
Uwagi do projektu programu współpracy na kolejny rok mogą w szczególności dotyczyć np.:
1) celów współpracy – § 2 programu,
2) zakresu przedmiotowego współpracy – § 4 programu,
3) form współpracy pozafinansowej – § 6–14 programu,
4) priorytetowych zadań publicznych na 2022 rok – § 15-35 programu,
5) podziału dostępnych środków finansowych z dochodów własnych województwa planowanych na realizację programu – § 43 programu,
6) innych zapisów programu ważnych z punktu widzenia organizacji pozarządowej składającej uwagi i propozycje.
13 lipca Zarząd Województwa Mazowieckiego przyjął wstępne założenia do współpracy finansowej w 2022 roku pomiędzy Województwem Mazowieckim a organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa kwota środków finansowych przeznaczona na dotacje dla organizacji pozarządowych ma zostać zwiększona w stosunku do roku 2021 i wyniesie około 50 mln zł.
Jak co roku poza środkami z dochodów własnych województwa, w 2022 roku zadania zlecane będą do realizacji organizacjom pozarządowym ze środków pochodzących z:
1) opłat pobieranych za wydawanie zezwoleń na obrót hurtowy w kraju napojami alkoholowymi o zawartości do 18%,
2) dotacji celowych z budżetu państwa i jednostek samorządu terytorialnego,
3) Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Jak zgłosić uwagi i propozycje?
Uwagi i propozycje do projektu Programu współpracy na 2022 rok można składać na formularzu konsultacyjnym od 26 lipca do 8 sierpnia br.
Formularz można przesłać/wypełnić na jeden z wymienionych sposobów:
➢ na stronie internetowej: http://dialog.mazovia.pl/wspolpraca/program-wspolpracy;
➢ mailem: dialog@mazovia.pl;
➢ pocztą na adres:
Biuro Dialogu i Inicjatyw Społecznych Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Okrzei 35, 03-472 Warszawa z dopiskiem „Program współpracy 2022”
Jaki jest kolejny krok?
Na podstawie zgłoszonych uwag i propozycji przygotowany zostanie projekt Rocznego programu współpracy województwa mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok, który następnie poddany zostanie konsultacjom społecznym. Konsultacje, zgodnie z harmonogramem prac nad Programem współpracy, przewidziane zostały na miesiąc wrzesień br.
Dodatkowe informacje
W przypadku pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu z pracownikami Biuro Dialogu i Inicjatyw Społecznych, mail: dialog@mazovia.pl.