POŚWIĘTNE W PROGRAMIE “CZYSTE POWIETRZE”

Gmina Poświętne już wkrótce uruchomi punkt konsultacyjny w ramach Programu „Czyste Powietrze”. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu jakie w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w poniedziałek 24 maja 2021 roku podpisał Wójt Gminy Sylwester Niźnik.W punkcie konsultacyjnym mieszkańcy gminy Poświętne będą mogli skorzystać z pomocy w złożeniu wniosku o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” oraz rozliczeniu przyznanego dofinasowania. Ułatwi to ubieganie się o dotację na termomodernizację budynków mieszkalnych oraz na wymianę pieca węglowego na bardziej ekologiczne źródło ciepła.Decyzję o udzieleniu dofinansowania podejmuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Działania dofinansowane w ramach programu „Czyste Powietrze” wspierają Państwa budżet, a przede wszystkim chronią środowisko.Punkt konsultacyjny będzie działał w Urzędzie Gminy Poświętne , o dokładnej dacie jego otwarcia poinformujemy w najbliższym czasie.