3 MILIONY ZŁ DOTACJI NA TERMOMODERNIZACJĘ

W poniedziałek 23 sierpnia 2021 r. Urząd Gminy Poświętne odwiedził Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Głównym celem wizyty było podpisanie umowy dot. projektu Nr RPMA.04.02.00-14-i166/20, pt. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Poświętne poprzez głęboką termomodernizację i wdrożenie OZE”.Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.Wysokość dofinansowania dla Gminy Poświętne wynosi:3 082 842,27 złProjekt pozwoli na termomodernizację pięciu budynków użyteczności publicznej, w tym czterech szkół (w Poświętnem, Nowych Ręczajach, Wólce Dąbrowickiej oraz Zabrańcu) oraz budynku GOPS-u.Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w obecności Radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzyny Lubiak oraz Starosty Powiatu Wołomińskiego Adama Lubiaka.Spotkanie z Marszałkiem było okazją do rozmowy na temat wyzwań jakie w najbliższych latach czekają Gminę Poświętne, a także Funduszy Europejskich dla Mazowsza w nowej perspektywie finansowej 2021-2027.