Dzień: <span>2022-03-02</span>

Mieszkańców, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy prosimy o jak najszybsze powiadomienie o tym fakcie Urzędu Gminy w Poświętnem.

telefon: (0-25) 752 03 90, mail: sekretariat@ugposwietne.pl

telefon: (0-25) 752 03 15, mail: gops@ugposwietne.pl

Zbieramy następujące dane dotyczące uchodźców: imię, nazwisko, wiek, płeć, narodowość, miejsce pobytu, rodzaj dokumentu tożsamości,

Dane te są nam potrzebna do utworzenia rejestru uchodźców przebywających na terenie naszej gminy oraz zapewnienia im pomocy.

Mieszkańców, którzy chcą przyjąć pod swój dach uchodźców prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Poświętnem. telefon: (0-25) 752 03 90, mail: sekretariat@ugposwietne.pl

Osoby, które zadeklarują chęć przyjęcia uchodźców, będą otrzymywały informacje o uchodźcach zgłaszających się do UG w Poświętnem z pominięciem punktów recepcyjnych.

Osoby, które przyjęły pod swój dach uchodźców informujemy, że prowadzimy zbiórkę rzeczy pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy.

Zebrane rzeczy wydajemy uchodźcom zakwaterowanym na terenie gminy.Mieszkańcy, którzy przyjęli uchodźców mogą odbierać rzeczy ze zbiórki po wcześniejszym kontakcie z GOPS w Poświętnem – telefon: (0-25) 752 03 15, mail: gops@ugposwietne.pl