Dzień: <span>2021-03-26</span>

Od poniedziałku, 29 marca, Urząd Gminy w Poświętnem dostępny jest wyłącznie dla klientów umówionych na wizytę.

Prosimy, aby załatwianie spraw urzędowych odłożyć w czasie. Wszelkie dokumenty
i wnioski do Urzędu Gminy w Poświętnem można złożyć elektronicznie, za pośrednictwem Poczty Polskiej lub wrzucając wnioski / pisma do odpowiedniego pojemnika umieszczonego w pobliżu wejścia do urzędu.

Wyjątki: rejestracja bieżąca zgonów, sporządzanie aktów zgonów, zawierania małżeństw i składania oświadczeń w ramach prowadzonych rejestrów przez Urząd Stanu Cywilnego. W tych sprawach kierownik USC przyjmuje osobiście.

Dla spraw dotyczących zawarcia związku małżeńskiego i składania oświadczeń (uznanie ojcostwa, powrót do nazwiska noszonego przed ślubem po rozwodzie), należy umawiać wizyty w USC mailowo lub telefonicznie.

Odbiór dowodu osobistego będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Apelujemy, by z urzędnikami kontaktować się poprzez internet lub telefon.
Prosimy o wyrozumiałość ze względu na aktualny stan zagrożenia epidemicznego.

Urząd – jak każdy pracodawca – mając na uwadze niezbędne środki ostrożności, musi się liczyć z nieobecnością pracowników, wynikającą ze stanu zagrożenia czy funkcjonowania pracowników w trybie pracy zdalnej.

Urząd służy Mieszkańcom –  Jesteśmy dla Państwa,
prosimy o dostosowanie się do wszelkich zaleceń !!!